Otázky a odpovědi

Můžu jet s Vaším oddílem na vodu?

V případě zájmu jet s námi na vodu, kontaktujte prosím vedení oddílu. Pokud budeme mít volné místo (řídí se počtem lodí, místem na vleku, atd.), nejsme v zásadě proti.

Mohu přihlásit dítě k vám do oddílu?

Pokud máte zájem, přijďte se podívat na schůzky družin. Vlčata a světlušky (děti do 12 let) i skauti a skautky se scházejí každé pondělí od 17.00 na klubovně v Doudlevcích.  Doporučujeme kontaktovat předem vedení oddílu, můžete se tak ujistit, jestli se v daný den schůzka na klubovně opravdu koná.

Co je náplní činnosti oddílu?

Děti se schází každý týden na pravidelných schůzkách. Náplň schůzek se liší podle věku dětí. Všeobecně se dá říct, že se snažíme, aby si děti během schůzek nejen zahrály zajímavé hry, ale také se naučili/dozvěděly něco nového. Navazujeme na skautské kořeny a věnujeme se skautské výchově rozšířené o jízdu na vodě.
Jednou za dva až tři týdny jezdíme na víkendové akce – na vodu, do přírody, poznávat další města.
Pokud máte otázky ohledně činnosti našeho oddílu, neváhejte nás kontaktovat.

Kdo se podílí na vedení oddílu?

Na vedení oddílu se podílí tzv. admiralita. Jsou to starší členi oddílu, kteří už delší dobu v oddíle působí a mají i zkušenosti s jízdou na vodě. Všichni z vedení mají složené skautské zkoušky opravňující k vedení dětí včetně jejich výcviku na vodě (Kapitánské zkoušky, zdravotnický kurz, Instruktor vodní turistiky,…).

Je jízda na vodě bezpečná?

Jízda na vodě je při dodržení základních bezpečnostních podmínek bezpečným sportem. Děti jsou seznámeny se zásadami jízdy na vodě a učí se postupně ovládat loď. Výběr řek je přizpůsoben schopnostem dětí. Všechny děti musí na vodě mít oblečenou vestu. Na vodě je vždy přítomno dostatek dospělých osob, z čehož minimálně jedna má složené odpovídající zkoušky opravňující sjezdu řek s dětmi.

Co potřebuji s sebou na vodu?

Pokud najdete v informacích, že si máte vzít s sebou věci na vodu, je tím myšleno (v závislosti na počasí):

Boty na vodu - uzavřené boty, nejlépe plátěné, můžou se namočit

Plavky

Tričko (podle počasí krátký či dlouhý rukáv)

Kraťasy

Šusťáky nebo jiné rychleschnoucí kalhoty

Šusťákovka

Je dobré mít vždy na paměti, že při jízdě na vodě hrozí nebezpečí namočení, ušpinění či poškození oblečení. Je tedy vhodné si na vodu brát starší věci.

Rezerva je náhradní oblečení, které si vezeme s sebou na lodi a které používáme v případě cvaknutí (převrhnutí). V rezervě máme minimálně náhradní spodní prádlo, tričko a mikinu. Pokud je chladnější počasí, doporučujeme i náhradní kalhoty. Rezervu máme připravenou v igelitce, která je zavázaná šňůrkou.